DTK – април 2024 г. / Атила Дилбер – ръководител на проекта / Интервю

Като системи за отопление и охлаждане на Aldea, ние инвестираме в системи за възобновяема енергия във време, когато екологичният баланс е нарушен, глобалното затопляне се увеличава и климатичната криза се обсъжда.

Ние се грижим да реализираме нашите предпочитания за модели на устройства, производствени и проектни решения успоредно с тези планове и съответно определяме нашата визия.
Нашата най-важна цел е; Нафта, въглища, дизел, LPG, LNG, природен газ и др. чрез инсталиране на правилно проектирани термопомпени системи с висока енергийна ефективност. Да допринесем както за нашата околна среда, така и за нашата икономика чрез икономични продукти, като предотвратим използването на изкопаеми горива, като напр

С нашите термопомпи Aldea ние предлагаме индивидуални и промишлени решения от 10 kW капацитет до 340 kW капацитет.
С нашите термопомпи можем да отговорим на нуждите от отопление, охлаждане и топла вода за индивидуални потребителски решения.
Ние отговаряме на вашите нужди с нашата специална система и предложения за проектни решения според съоръжението, което ще се използва за промишлени цели.
В допълнение към отоплението и охлаждането на сгради, ние също произвеждаме решения за отопление и охлаждане на басейни.
Достигаме желания капацитет на системата с каскадни приложения за системни решения с много голям капацитет и продължаваме да увеличаваме нашата област на приложение ден след ден, като правим специални проекти, подходящи за процесите.

Ние се грижим да интегрираме нашите термопомпи с фотоволтаичната слънчева колекторна система и предлагаме решения с минимална консумация на енергия и стойности на емисии.
Термопомпите са устройства, предназначени за температура от Δ5°C. Много е важно да се направи правилното откритие и правилният проект в съответствие с откритието преди продажбата и приложението.
Моделът и мощността на устройството, които ще бъдат избрани в съответствие с откритието, и продуктите за механична инсталация, които ще бъдат монтирани (тръби, вентили, филтри и др.), трябва да бъдат избрани в правилните размери и размери. С този избор е направена първата стъпка към правилното приложение.

В допълнение към правилния монтажен диаметър на термопомпи, проектирани като Δ5°, е важно да изберете правилния буферен резервоар за балансирани размери на резервоара, обем на разширителния резервоар и охладителни инсталации.

Правилното приложение за монтаж и проектни решения ще сведат до минимум необходимостта от оторизиран сервиз.
Това е един от най-големите фактори, които повишават удовлетвореността на потребителите.

Разбира се, липсата на нужда от сервиз не трябва да ни води до заключението, че термопомпеният продукт не трябва да се поддържа.
Правилното приложение за инсталиране позволява на устройството да работи почти без проблеми. Освен това поддръжката трябва да се извършва в зависимост от работните условия и времена.
Необходима е периодична профилактика на термопомпата поне веднъж годишно.

Термопомпите трябва да се поддържат 2 или 3 пъти годишно на места, където условията на работа са тежки, в много прашна среда и на места, където се изисква обслужване за дълги периоди от време.
За да получат енергията на външния въздух, нашите въздушни термопомпи засмукват въздуха от външната среда през вентилатора и се опитват да съберат топлинната енергия върху него, като го прекарат през подложките на изпарителя.
Междувременно, докато въздухът преминава над подложките на изпарителя, частици от външната среда се придържат към подложките на изпарителя благодарение на влагата и карат тези въздушни канали да се запълнят с времето.
Запълнените въздуховоди могат да доведат до неефективна работа на термопомпата, да консумира повече енергия и да се повреди в бъдеще.
Такива ситуации ще увеличат разходите за потребление на енергия в бизнеса и ще намалят неговия комфорт.

Поради тези причини не само поддръжката на устройството, но и поддръжката на механичната инсталация на инсталираната система е много важна.
Както е известно, то е насочено към предотвратяване на климатичната криза в рамките на Парижкото споразумение от 2015 г., което беше одобрено и от Турция. В съответствие с това споразумение, то има за цел да ограничи повишаването на глобалната средна повърхностна температура до 2° и, ако е възможно, да я поддържа под 1,5°. Учените заявяват, че надвишаването на прага от 1,5°C ще доведе до много по-сериозни въздействия от изменението на климата върху хората, дивата природа и екосистемите.

Следователно всяко подобрение ще допринесе за този процес.
Всички системи за изкопаеми горива трябва да бъдат ревизирани със системи с по-ниски стойности на емисиите.
Повечето проучвания за осъществимост доказват, че термопомпените продукти са по-ефективни и имат по-бърза възвращаемост от продуктите с изкопаеми горива.

Имаме индивидуални задължения за предотвратяване на климатичната криза. Трябва да живеем по начин, който гарантира, че нашият въглероден отпечатък е сведен до минимум.
Трябва да е съзнателно; Трябва да направим всичко възможно, за да не оставим бъдещето си на суша и бедствия.